Herilased ja vapsikud

Hinnakiri

Ligipääsmatus kohas asuvate pesade turvaline ja putukaid mitteärritav tõrjemoodus. Ei ole vajadust midagi lõhkuda.

Herilaste ja vapsikute pesad hukkuvad 3 tunni kuni 3 päeva jooksul, sõltuvalt ilmastikuoludest.

Telli geeltõrje teenustöö

Soovitame mõelda nende putukate iseseisvale tõrjele, kuna tegemist on lihtsa ühekordse toiminguga. Soovi korral teostame teenustööd.

Herilaste ja vapsikute tõrje.
60 € – ligipääsmatus kohas asuva pesa putukaid mitteäritav tõrjemoodus.

Osta tõrjegeeli isetegemiseks

Putukatest saad vabaneda tõhusalt ka iseseisvalt – kõik on mugavalt kasutusvalmis ja teostamine lihtne, kiire ning turvaline. Tõrjemeetod ei ärrita putukaid. Lähtu meie soovitustest, mis tuginevad putukate elutsemistavadele!

20€ – STARDIKOMPLEKT – 40g tõrjegeeli – 2 ca jalgpalli suuruse pesa väljasuretamiseks. Kõik vajaminev koheseks tegutsemiseks on komplektis olemas ja ette valmistatud.

Edaspidi säilita eeltöödeldud rullik kaasasolevas purgis ning kasuta aastast aastasse odavamalt täitesüstlaid. Saad võtta juurde:

10€ – TÄITESÜSTAL – 30g täitesüstal – ca 2 pesa tarbeks. Ole objektiivne – geeli kogus sõltub putukate arvukusest või pesade hulgast.

30€ – LISASÜSTLAD – 120g täitesüstlad soodushinnaga. Geel säilib süstaldes aastaid. Leiab kasutust ka sipelgate tõrjeks.

Kasutamine:  herilaste ja vapsikute tõrjet teosta alates kevadest pärast soojalaine saabumist sademeteta päeva esimesel poolel, et toiduotsijad jõuaksid söötmürgi kõikidele pesaasukatele viia. Vaata kasutussoovitust ja teiste kogemuskirjeldusi.

1. Sisenemisava hoone välisseina elementides, tuulekastis, katusel. Leia distantsi hoidmiseks sobiliku pikkusega harjavars või toigas, mille külge teibi hoidik rullikuga. Kanna geel eemalt rulliku abil putukate maandumisalale ja lennuavale. Toiming võtab aega 30 sekundit.

2. Maapinnas oleva pesa väljasuretamiseks leia puupilbas, määri see kahelt poolt geeliga kokku ja poeta see sobival hetkel avausse. Blokeeri putukate lendamine, kuid ära takista nende sisse-välja ronimist!  Toiming võtab aega 5 sekundit.

NB! Suve lõpuks võivad pesad kasvada väga suureks. Tõrjegeeli kogus peab olema vastav. Samuti võivad suve jooksul ootamatult tekkida uued tütarpesad. Reageeri koheselt, kuna nüüd kasvavad pesad kiiresti.

NB! Hilissügisel külmade ilmade saabumisel võivad herilased tungida ellujäämiseks siseruumidesse sooja otsingule. Tõrjemoodus ei anna tulemust, kuna pesa ühiselulisuse funktsioon ei oma enam putukate jaoks tähtsust.

3 € Omniva või Itella pakiautomaadi saatmiskulu.

Märgi tellimuses vajaminev kogus ja kaupluse nimetus, kus asub Sulle sobiv pakiautomaat. Päevased tellimused postitame hilisõhtul. Arve saadame emailiga.

Telli või pea nõu 56704814:

Hinnangud ja kogemused

Eelmise aasta suvel oli meil suur probleem, seltsimehed vapsikud olid otsustanud ehitada pesa räästasse.
Elame Kiisal – majas ja elu muutus põrguks.
Kuna peres on väikesed kaksikud poisid, siis kuidas sa neid vankrisse magama paned?
Rusika suurused isendid pikeerisid territooriumil ja olid vallutanud õue.
Pool suve elasimegi koos vapsikutega, aga sügise poole läks elu põrguks.
Õhtuti välja enam ei julgenud minna, sest vapsikud ründasid hordidena.
Hakkasin internetist abi otsima, ise oma mõttes juba ette kujutades, kuidas kamp skafandrites mehi asub hirmsate agregaatidega pihustama mingit mürki pesasse!!
Aga ei – võta näpust, nii lihtsat lahendust poleks ma iial osanud ette kujutada.
Geeli tuli lihtsalt pesa kõrvale serveerida õhtusöögiks vapsikutele ja järgmiseks päevaks oli õhk puhas.
Uskumatu ja mina marineerisin oma hirmus terve suve!!
OLI vaja lihtsalt harjavart (et hoida distantsi vapsikutega), pisikest värvirulli, et katta laud ja kõik. Ja kuna mul jäi geeli üle, siis andsin ka naabritele, kes said lahti herilaste pesast, kes olid pööningule kaasüürnikeks sisse kolinud.
Soovitan soojalt kõigile, no nii lihtsat lahendust poleks ma uskunud küll leida.
Tahtsin teid lihtsalt tänada selle eest, et olemas olete!

Meie saime oma herilastest lahti juba ühe päevaga!
Hommikul panime selle möksi nende pesa äärde ja õhtuks olid ainult kaks herilast alles.
Nii et meie renoveerimine võis koheselt ka jätkuda.
Täname hea asja eest!

Tegime nüüd lõpuks tõrje herilastele ära, hämmastav….
Mees pakkis ennast korralikult sisse ja läks rull pika pulga otsas mürki panema, mina hoidsin hinge kinni ja vaatasin nina vastu akent (nagu demineerijat :D ), kuna herilased olid täielikul vallutanud kuuri ja majaümbruse, kus meie väiksed lapsed mängisid pidevalt.
Abikaasa serveeris mõlemad süstlad neile maiustamiseks ja jäime ootele..
Suht kohe hakkasid herilased juba mürki sööma ja askeldama selle peal ja juba mõned tunnid hiljem hakkasime maja trepil leidma surnud herilasi. Päev hiljem oli vaikus, kookonite ümber oli töö lõppenud ja saime need pidulikult lõkkesse visata. Juhuu, meie võit!!!! Tahan Teid südamest tänada NII kiire reageerimise eest meie murele, ülikannatliku ja arusaadava seletamise eest, kuidas seda teha.
Ma ütlen ausalt ja tõesti ülepingutamata, et ma olen elus ainult mõned korrad kohanud nii kliendisõbralikku ja usaldatavat suhtumist näinud ja tahan Teid selle eest kohe eriti tänada ja soovida Teile palju jõudu ja edu!
Suurimad tänud :)

Herilaste invasioon meie Wismari tänava katusekabris sai tänu tõrjegeelile kiire lõpu.
Pärast seda, kui olime herilaste pesa välisukse ümbruse geeliga kokku rullinud ja ohutus kauguses hommikukohvi nautisime, märkasime, et need ei olnud meie elamise ainsad kutsumata külalised. Ka verandal seina sees toimus aktiivne sagimine, mida me polnud võitluses lastetoa lae peal elava “pundiga” märganud. Plaanisin Teile järgmisel päeval uuesti helistada, et geeli juurde hankida, aqa mõtlesin, et tühja kah! “Pargime” selle kasutatud geelise rulli (mis oli veel üsna geeline) juba praegu lennuava ette – no et herilased saaksid juba täna degusteerima hakata ja homme korraliku einet maiustades on maitse siis juba tuttav. Järgmisel päeval oli mul hommikupoolikul palju tegemist ja kui ma pärastlõunal olukorda kontrollima läksin, plaaniga Teile uuesti helistama hakata, selgus et herilasi ei lenda enam. Ka teises pesas oli vaikus. Kontrollisime täna hommikul uuesti. Vaikus! Teist portsu ei läinudki vaja.
Aitäh abi eest!
Soovitan kindlasti tõrjegeeli kõikidele oma tuttavatele. Töö kiire ja korralik!
Järgmiste herilasteni!

Olin aastaid hädas mesilastega, kes olid endale rajanud kodu minu Põlvamaal asuva maamaja keldrisse. Vana palkmaja oli hiljuti renoveeritud ja põranda alla enam ei pääsenud. Sinna ligipääsmatusse keldrisse olidki mesilased endale pesa rajanud. Pesani pääsemiseks ja selle hävitamiseks oleks tulnud uus põrand lahti lammutada, see tundus aga küllaltki kulukas ja ohtlik töö. Mitu aastat proovisin neid tõrjuda aerosoolmürkidega, mida pihustasin väljalennuavadesse maja vundamendi ja alumise palgi vahel. Samuti proovisin peale mürgitamist väljalennuavasid puitliistude ja makrofleksiga sulgeda. Need katsed aga mingit tulemust ei andnud ja mesilased olid jätkuvalt olukorra peremehed ja suvel igapäevaseks probleemiks. Probleemile tõhusamat lahendust otsides leidsin internetist Kahjuritõrje firma kodulehe. Suhtlesin spetsialistidega telefoni teel ja leidsime mulle sobiva lahenduse. Nad saatsid mulle posti teel geeli ja nende juhiste järgi kandsin mürgi mesilaste väljalennuavade juurde. Paari päevaga olid mesilased kadunud ja aastatepikkune probleem minu jaoks saanud lahenduse.

Valmistume sõjaks… vapsikutega… töövahendid ja riietus….

Tuli välja, et me pole ainsad, kes me maamajas elavad… katuse alla oli üks korralik seltskond herilasi kolinud.. krabistasid teised ja magada ei lasknud. Ühel hetkel oli toas megasuur vapsik, nimetagem teda härra Elevandiks. Maja ümber lendas ka igasugu herilasi ringi. Katust lammutama ei tahaks hakata, ka seestpoolt mitte; aerosooliga vist liiga sügavale ei lähe; mida teha? Nuhkisin internetist ja leidsin mitu tõrjefirmat, suhtlesin neist paariga. Lõpuks jäi toru otsa tore härra Gaiar Zarip Kahjurite Tõrje OÜ’st. Kuna endal julgust ei olnud ise tõrjet teha, maja aga Tallinnast liiga kaugel ja läheks finantsiliselt kalliks, saatis Gaiar lahkelt jutukesi teiste kogemustest… loetud läbi, otsus tehtud: saan ise hakkama! Järgmisel päeval sain süstlad ja rulli. Kuna tüübid elutsesid katuseharja all ja ligi sai aknast, siis soovitati ikka paksult riidesse panna, prillid ette, rätik suu ette, kindad kätte, et kui rull teiba otsa panna ja geeli nende pesa avause juurde määrida, ei peaks nõelamist kartma ja kui tüübid ka ärrituvad ja minu poole lendavad, võib rahuliku südamega edasi mässata, ja keegi hoidku ka mind kinni, et alla ei kukuks.

Õhtul sai siis majja mindud, lasin taskulambiga pesa peale, paar tigedat härrat lendas kohe välja… tüübid katuse all said vist aru, et pikka pidu neil pole: krabistasid hüsteeriliselt katuse sees ja koputasid aknale. Vahtisin mitmega tõtt, jubedad lõustad ikkagi – mingi väikese sõrme pikkused tegelased, aken jäi suletuks kogu ööks. Väike hirm oli, aga kõrvus kumasid tõrjefirma sõnad: „tuppa nad niikaua ei tule, kuni te nende lendamise avasid kinni ei pane“.

Kuidas vapsikutõrje toimus

vapsikute tõrje

Kuna aken oli suht pesa kõrval, siis ei julgenud sealt läheneda. Katusehari aga oli ca 6-7m kõrgusel… Ei midagi, tuli rull mingi teiba otsa saada.. mida pole: teivas L … Olemas aga oli paar harja ja toru, harjad otsast ja pliiatsid, kudumisvardad, oksad, metallvaiad kahe toru, varre ühenduskoha ümber ja maalri jm teibiga tihedalt ümbert kinni, et kõik paremini koos püsiks, sai varte ühenduskohtade ümber pliiatsite jm alla ka üks paberrätik mähitud… sedasi sai ühendatud 4 harja vart.

Nüüd riietus: algul läks näo ette rätik, aga kuna see suht õhuke, läks pea ümber veel üks õhem kampsun (kaitsvat materjali rohkem), selga talvejope, ette suusaprillid ja kätte suusakindad. Rullik varre otsa ja minekule. Mainigem: õues oli sooja ca 32 kraadi. Rullisin siis mögina nende pesa juurde, mitu tegelast lendas välja, tahtsin põgeneda, aga tuli meelde, et olen paksult riides ja äkilisi liigutusi ei tohi teha.. jätkasin oma tegevust, nii paar korda… tüübid tülitama ei tulnud ja hakkasidki maiustama.. järgmisel ööl oli vaikus!!! Ja rohkem kedagi ringi seal akna taga lendamas ei näinud!!

Eelmise suve juulikuus sai minu Tartus asuva puumaja ühe aknaraami ülemisest äärest vapsikute lennuväli, kust nad siis edasi maja laudise vahele oma pessa pugesid. Kui akna avasin, siis tulid nad ka minu tubast elu uudistama. Kuna ei olnud nendega kooselust eriti vaimustunud, siis hakkasin abi otsima. Leidsin internetist teie firma ja väga põhjalikud tutvustused nende pisiloomade tõrje kohta. Tundus küll kahtlane, kas hakatakse ühe vapsikupesa pärast Tallinnast Tartusse sõitma, kuid otsustasin ikka nõu küsida. Selgus, et on ka lihtsam lahendus – geelmürgi olemasolul ja ülipõhjaliku juhendamisega varustatuna suudab iga vähegi ettevõtlik inimene selle tõrjetöö ise ära teha. Kui firma poolt saadetud mürk kohale jõudis, riietasin end hernehirmutuseks 🙂 Mesinikuvarustus oleks ilmselt ideaalne, selle puudumisel kombineerisin kaitse ise – (pika käistega jopp, pikad püksid, nahkkindad, kübar pähe, kübara peale võrgust pesukott), pika toki otsa kinnitasin pisikese rulli ja sellega kandsin mürgi vapsikute lennuväljale. Huvitaval kombel meeldis neile mürki mitte puidult, vaid hoopis aknaklaasilt limpsida. Ega mul esialgu sellesse tõrjesse suurt usku polnud, kuid olin tõesti üllatunud, kui tegevus minu akna taga üha vaiksemaks jäi ja lõpuks sootuks lakkas. Saadetud mürgist kulus tõrjeks vaid pool ja kui olin veendunud, et oma kutsumata külalistest täiesti vabanenud olin, siis andsin ülejäänud mürgi sõbrale, kes samuti oma maamajas vapsikutega hädas oli.
Olen teile väga tänulik vapsikumürgi, julgustamise ja ülipõhjaliku instrueerimise eest.

Tõrje toimis hästi. Algul tundus, et vapsikud tassivad lihtsalt need geeli tükid minema seal sissekäigu juurest. Sest võtsid need suhu ja lendasid minema. Aga mõni tund hiljem lendasid nad ringi nagu oleks segaduses. Ja hommikuks oli vaikus. Samuti nende herilaste osas, kes seal kõrval olid. Leidsin veel 2 herilaste elukohta, mis mul märkamata olid jäänud katuse servas. Eile õhta panin…ühes nüüd vaikus… Aga teises veel toimetavad mõned. Topsikust saab veel pulgaga seda geeli kätte. Panen täna veel neile. Loodan, et jägub. Aitähh, et pakute sellist teenust!

Herilased hävitatud. Super toode!

Suured tänud geeli eest, see toimis kiiresti. Panin eile õhtul selle vaablaste pesa sissekäigu ava ette ja hommikuks oli vaikus majas. Teibitasin 3 rehavart kokku, rull otsa ja nii lihtne see oligi. Ma tõesti soovitan seda toodet kasutada, proovisin eelnevalt aerosooli, aga kuna pesa näha ei olnud, siis see oli mõttetu tegevus ja raha raiskamine; vestlesin ka firmadega, kes teevad tõrjet pritsiga – nemad garantiid ei andnud, kuna pesa näha pole ja väidetavalt on vaja mürk lasta otse pesasse.

Meie mure on selles, et geeli määrimiseks ei saa väga kaugele minna. Vahemaa pesaga jääb tublisti alla meetri. Kas lühikese tokiga mürgi määrimine on sama ohutu kui harjavarrega?

herilased

No hirmsasti kardame sutsu saada. Mees on allergik ka 🙂

Kui te ütlete, et naisterahvas saab selle asja nii pesa lähedalt tehtud, siis prooviksime muidugi ise.

Tere!

Juhhei, saimegi herilastest jagu. Saadan meie muljed koos pildiga 😉

Soetasime Nõmmele korteri, mille rõdult avanes mõnus vaade loodusesse. Vaimusilmas juba kujutlesime end päikselisel rõdul peesitamas ja hommikukohvi joomas, kuid siis tegime ebameeldiva avastuse – rõduseinas on suur pragu, kus on end sisse seadnud herilased. Iga kord, kui üritasime rõdule astuda, hakkas pesavalvur kurjalt meie ümber tiirutama. Lõpuks ei julgenud enam isegi pesu kuivama riputada.

Viimases hädas leidsime internetist teie kodulehekülje ja otsustasime tõrjet proovida. Algul mõtlesime tellida tõrjeteenuse, sest polnud erilist isu minna ise pesa torkima. Aga lahke meesterahvas veenis meid telefonis, et tegemist on lihtsa protseduuriga, millega saame kenasti hakkama. Kuna minust sai putukahirm võitu, siis sokutasin ülesande abikaasale, kes riietas end kubujussiks (vt juuresolevalt pildilt). Mürk osutus meeldiva lõhnaga aineks, mida mees siis pesa lennuava ümber määris. Herilased ei saanud isegi vihaseks, kuigi neid oli mürgi pealekandmist uudistamas terve trobikond.

Niisiis, hommikul määrisime mürgi seinale ja läksime paariks tunniks linna muid asju ajama, ise arutades, et noh, homme-ülehomme on heal juhul laibameri rõdupõrandal. Aga kui paari tunni pärast koju  tagasi jõudsime, oli rõdul juba täielik vaikus. Me ei kohanud ühtki herilast – ei elusat ega surnut. Ega ka järgmisel päeval. Ega ülejärgmisel. Neid poleks seal nagu olnudki. Hämmastav! Ja nii lihtne see oligi. Soovitame seda tõrjelahendust kõigile! 🙂

Suur tänu info eest! Lugesin hoolega läbi ja arvan, et saan hakkama. Uurisin täna veel seda kohta – geeli saan siiski rulliga vertikaalsele laudisele kanda, kuna lennuava jääb laudise ja pleki vahele nurka, sealt ulatub isegi pleki serv üle. Helistan hommikul.
Tere taas!
Vapsikud on hävitatud. Kõik õnnestus suurepäraselt. Suur tänu abi ja väärtuslike nõuannete eest!

Minu maja katuse alla on ka sel aastal eluaseme leidnud vapsikud. Eelmisel aastal olid mul samad tüütud naabrid. Siis sain abi Teie käest saadud tõrjegeelist. Kandsin selle sissekäigu ümber ja see pere suri välja. Kas oleks veel võimalik tõrjegeeli Teie käest saada, eelmisel aastal käisin ise Tallinnas, aga lähiajal ei ole linna asja. Maja asub Lääne-Virumaal. Lisan ka pildi eelmise aasta „pidusöögist“.

vapsikute tõrje

Söövad.

Kunstliku maandumisplatsi loomine, kui kookon on nähtavas kohas. Tõrjegeeli asetamine pesasuudme alla.

Avastasin garaazi seinalt räästa alt  umbes 25 cm läbimõõduga herilase või vaablase pesa. Pesal on all ja külgedel mitu lennuava. Pesa on ca 2,5 m kõrgusel hästi ligipääsetav. Kuna peres on 4-aastane laps, tahaks neist “külalistest” ohutult lahti saada.