Soovitused herilaste ja vapsikute tõrjegeeli kasutamisel

Üldist

Tõrjegeeli kasutamine on turvaline ja mugav moodus hoonesse ligipääsmatusse kohta tekkinud herilaste ja vapsikute pesade väljasuretamiseks.

Järgides juhendit, ei ärrita toiming putukaid – nad ei muutu agressiivseks ja ei ründa sind. Samuti ei ole vajadust hoone välisseinas midagi lõhkuda.

Kasutamine

Tõrjet tuleb teha sajuta päeva esimeses pooles. Tulemuslikuks tõrjeks on oluline, et ilm oleks tuuletu ning õhurõhk tavapärane, sest see tagab ilmastikuoludele tundlike herilaste või vapsikute tavapärase aktiivsuse ja nad jõuavad õhtuks kogu geeli pessa kanda.

Pane selga riided, millest putukad ei suuda läbi nõelata – paks jope, pikad ja paksud püksid, saapad, nahkkindad, müts, prillid, näo ette sall. See võib küll olla üleliigne, aga annab sulle kindlustunde ja saad rahulikult putukate tõrjet teha. Tee aeglaseid ja rahulikke liigutusi. Herilasemürgi allergia korral ära ise tõrjet tee, vaid palu seda teha lähedastelt või telli meilt tõrjeteenus.

Jälgi putukate lennusuundi ja leia hoones selle järgi nende lennuava ja/või maandumisala. Pesa täpsem asukoht hoones sees ei oma geeltõrje seisukohalt tähtsust, sest putukad võivad läbida hoones mitmeid meetreid oma pesani jõudmiseks. Pesad on enim levinud pööningul, korstnas, tuulekastis, laudise taga, aknaräästas, uksepiiretel, ventilatsiooniavades, vundamendis, ehituskonstruktsioonides ja ka maapinnas. Seega võib lennuava olla oksaauk laudises, tuulekasti laudade vahe, laudise vahe, vuugivahe, katuseelement, pragu või ava seinas.

Найдите палку подходящей длины для сохранения дистанции. Все необходимое включено в комплект. Подготовительные работы проводите подальше от гнезда, не заходите за линию полета насекомых. Закрепите к палке тейпом красную насадку. Откройте банку, в которой находится ролик, обработанный гелем. Прижмите край насадки к сердцевине ролика, плавно вытащите его. Наносите гель роликам с расстояния не менее 2-3 м, чтобы не раздражать сторожевых ос, при помощи палки над летком и вокруг него, т.е. на зону посадки. Действие занимает 30 секунд. Насекомые нейтрально относятся к плавно движущемуся ролику. Когда они обнаружат гель, они начнут носить его в гнездо для прокорма других насекомых, таким образом начинается процесс борьбы.

Если насекомые залетают без остановки, подручными средствами соорудите препятствие или щель перед летком, чтобы заставить их приземлиться перед входом, а затем нанесите гель на зону посадки. 

Maapinnas asuva pesa väljasuretamiseks leia sobiva suurusega pilbas või oks, määri geeliga kokku ja poeta see sobival hetkel avausse. Katsu pilbas või oks panna nii, et putukate otse pessa lendamine oleks takistatud, kuid ära blokeeri nende sisse-välja ronimist! Ära kahjusta tunneli seinu ja ära püüa seda kinni toppida! Toiming võtab aega 5 sekundit.

Hea teada

Säilita rullik suletud purgis ning telli meilt järgmise vajaduse korral ainult täitesüstlaid. Kanna geel triipudena piki rullikut. Geel nakkub ainult stardikomplekti eeltöödeldud rullikule! Ära pese rullikult geeli maha! Pestuna hoia punane hoidik, et rullik saaks sellel vabalt pöörelda. 

NB! Herilaste ja vapsikute tõrjegeeli saab kasutada ka aiasipelgate vastu. 

Tähelepanu

Ära sulge sissepääsuava ehitusvahuga, kaltsuga või muul moel! Putukad leiavad väljapääsu tavaliselt siseruumidesse.

Не убирайте гнездо физически! Если гнезда находятся в узких и низких или высоких частях здания, в случае опасности Вам будет трудно спастись.

Ära kasuta geeli krohvitud pinnal. Krohv imab vedelikke sügavale sisse – võivad jääda jäljed. Ka pesa elutegevuse allavalguvad jäägid jätavad jälje.

Ära jäta tõrjet tegemata! Sügisel ilmade külmenedes, kui putukad tungivad siseruumidesse sooja otsingule ja muudavad inimestele sealviibimise ohtlikuks, ei allu nad enam tõrjele.

Leia naabruses olevad pesad ja hävita need enne, kuni need suuremaks kasvamisel jagunevad uuteks tütarpesadeks!

Ära ole agressiivne! Sinu tahtliku või tahtmatu tegevuse tagajärjel ärritunud ühiselulised putukad on ohtlikud! 

Tõrje on tõhus ainult siis, kui pesa elukorraldus on normaalne, kui putukaid pole eelnevalt ärritatud või pesa lõhutud!

Arvesta mesitarudega! Tõrjet saab teostada ka mesitarude läheduses, aga pärast herilaste või vapsikute pesa hukkumist tuleb geel kohe maha pesta. Kindlasti teavita tõrjest mesinikku.

Teiste naabruses olevate pesade vabalt ringilendavate isendite eemalehoidmist koduaiast ei ole võimalik mitte mingil moel ära hoida.