Ja nii lihtne see oligi

Tere,

suhtlesime teiega äsja telefonis herilaste teemal. Saadan 3 pilti meie Nõmme kortermaja rõdust.

Meie mure on selles, et geeli määrimiseks ei saa väga kaugele minna. Vahemaa pesaga jääb tublisti alla meetri. Kas lühikese tokiga mürgi määrimine on sama ohutu kui harjavarrega?

herilased

No hirmsasti kardame sutsu saada. Mees on allergik ka 🙂

Kui te ütlete, et naisterahvas saab selle asja nii pesa lähedalt tehtud, siis prooviksime muidugi ise.

Tere!

Juhhei, saimegi herilastest jagu. Saadan meie muljed koos pildiga, te saatke siis arve 😉

Soetasime Nõmmele korteri, mille rõdult avanes mõnus vaade loodusesse. Vaimusilmas juba kujutlesime end päikselisel rõdul peesitamas ja hommikukohvi joomas, kuid siis tegime ebameeldiva avastuse – rõduseinas on suur pragu, kus on end sisse seadnud herilased. Iga kord, kui üritasime rõdule astuda, hakkas pesavalvur kurjalt meie ümber tiirutama. Lõpuks ei julgenud enam isegi pesu kuivama riputada.

Viimases hädas leidsime internetist teie kodulehekülje ja otsustasime tõrjet proovida. Algul mõtlesime tellida tõrjeteenuse, sest polnud erilist isu minna ise pesa torkima. Aga lahke meesterahvas veenis meid telefonis, et tegemist on lihtsa protseduuriga, millega saame kenasti hakkama. Kuna minust sai putukahirm võitu, siis sokutasin ülesande abikaasale, kes riietas end kubujussiks (vt juuresolevalt pildilt). Mürk osutus meeldiva lõhnaga aineks, mida mees siis pesa lennuava ümber määris. Herilased ei saanud isegi vihaseks, kuigi neid oli mürgi pealekandmist uudistamas terve trobikond.

Niisiis, hommikul määrisime mürgi seinale ja läksime paariks tunniks linna muid asju ajama, ise arutades, et noh, homme-ülehomme on heal juhul laibameri rõdupõrandal. Aga kui paari tunni pärast koju  tagasi jõudsime, oli rõdul juba täielik vaikus. Me ei kohanud ühtki herilast – ei elusat ega surnut. Ega ka järgmisel päeval. Ega ülejärgmisel. Neid poleks seal nagu olnudki. Hämmastav! Ja nii lihtne see oligi. Soovitame seda tõrjelahendust kõigile! 🙂

Ketlin