Kogemused tõrjega

Töö teostati kiiresti ning korteriomanike igapäevaseid toimetusi ei häiritud.

Elamus teostati 2007. aastal vaaroasipelgate tõrje. Hinnapakkumisega koos edastati põhjalik materjal selgitustega, milliseid vahendeid kasutatakse, kuidas tööd teostatakse ja kuidas käib arveldus korterite osas. Leping ja informatsioon korteriomanikele tõrje teostamise kohta oli koostatud tõrje teostaja poolt nii eesti kui ka vene keeles ning igati  asjatundlikult ja korrektselt.
Tõrjet teostavad töötajad pidasid kinni eelnevalt kokku lepitud aegadest, mille osas näidati üles vastutulelikust ja paindlikust. Töö teostati kiiresti ning korteriomanike igapäevaseid toimetusi ei häiritud.
Geeltõrje teostamisel ei olnud korterites lõhna ning ei rikutud ega määritud korteri viimistlust ning mööblit.
Tõrje teostamise järel kadusid elamust vaaraosipelgad täielikult.
Sama kirjeldust saab kasutada ka Tammsaare … KÜ prussakatõrje kohta.
Ilusat jaani soovides.

Töö kiire ja korralik, suhtlemine väga viisakas ja meeldiv

Tere, saadan Teile hinnangu teostatud tööde kohta mulle kuuluvas korterelamus Muru tänaval, Tallinnas.
1. asjaajamine ja dokumentatsioon: juba eelnev töid ja kasutatavaid materjale tutvustav meil oli väga informatiivne ja korrektne, hiljem esitati arve, mis oli samuti väga korrektselt ja arusaadavalt koostatud. Väga meeldivalt üllatav, sest vähesed firmad pööravad oma tutvustatavale materjalile ja dokumentatsioonile sellist tähelepanu.
2. tõrjemeeskonna töö: töö kiire ja korralik, suhtlemine väga viisakas ja meeldiv. Toimus ka järelkontroll.
3. geeltõrje miinused ja plussid: miinuseid ei oskagi välja tuua, sest geel oli lõhnatu ja läbipaistev ning väga efektiivne.
4. elanike arvamus tõrje kohta geeliga: kuna eelnevalt oli majas katsetatud erinevaid tõrjematerjale nagu aerosoolid ja puistematerjalid ja nende ebameeldiv lõhn, kahjulikkus inimestele ning ebaefektiivsus olid pettumuse valmistanud, siis geeli kasutamine oli väga positiivne kogemus. Geel on nähtamatu, ei sega kedagi, hiljem on seda kerge ära pesta.
5. tulemuslikkus: meie majas kasutati geeli nii sipelgate kui prussakate tõrjeks ja mõlemad kahjurid kadusid, neid pole ka tagasi tulnud. Sipelgaid oli 4 erinevat sorti ja lahti sai neist kõigist, samuti vapsikutest pööningul.
Suur tänu!

Töö tehti puhtalt, vaikselt ja kiiresti. Geelitõrje oli lõhnatu ja puhas.

Meie korteriühistus, Viljandis Valuoja pst., tehti vaaraosipelgate tõrjet 2007 aasta aprillis.
Asjaajamine oli kiire ja dokumentatsioon väga põhjalik. Tõrjemeeskonna töö oli kvaliteetne. Töö tehti puhtalt, vaikselt ja kiiresti. Geelitõrje oli lõhnatu ja puhas.
Meie hinnang on ainult positiivne.
Siiani oleme sipelgatest priid.
Suur, suur tänu Teile!

Kõikidele kahtlejatele – kui vaja valida, kas geel või pritsida, soovitan geeli.

Meeldis, kuidas tutvustasite firmat, info oli väga põhjalik, tõrjega ei kaasnenud lisaprobleeme ning töö tehti korralikult. Vaatamata kaugusele oli brigaad täpselt kokkulepitud kellaajal kohal.
Geeli kohta saab öelda – tõhus, toimib. Pole tänase seisuga prussakaid rohkem näinud, ka korteris, kus asus kolle.
Kõikidele kahtlejatele – kui vaja valida, kas geel või pritsida, soovitan geeli.

Jäin firmaga Kahjurite Tõrje OÜ väga rahule ja julgen seda soovitada ka teistele abivajajatele/kahtlejatele

Küllap on igal majal jutustada oma putukalugu sellest, kuidas või mis viisil on lahti saadud soovimatutest külalistest.
Meie majas (korterelamu Tallinna kesklinnas) algas vaaraosipelgate invasioon u. 7 aastat tagasi. See oli aeg, mil lihtsurelikel oli tekkinud rohkem rahalisi vahendeid, et kortereid ümber ehitada ja remontida. Kas siis koos intensiivse ehitustegevusega või mõnel muul müstilisel põhjusel, aga kohal nad olid – suveperioodidel vilkama liikumisega, talvel vähem. Nagu haigustega ikka, proovitakse esialgu hakkama saada koduste vahenditega – spetsiaalsed „majakesed”, mingid kindlad segud, pihustatavad preparaadid jne. Mingid tõrjevahendid ei aidanud ning negatiivsed emotsioonid aina kogunesid.
Kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem. Peale mitut aastat kestnud tulutut võitlust lugesin juhuslikult ajalehest (oli vist Eesti Päevaleht) artiklit kahest putukatõrjega tegelevast firmast. Jutt käis vaaraosipelgate ja mingi uue geeli ümber. Ja kuna kõige adekvaatsemaid ja arukamaid vastuseid minu küsimustele anti firmast Kahjurite Tõrje OÜ – valisin selle.
Meie koostööd hindan positiivseks kogemuseks. Kokkulepitud ajal olid 2 firma töötajat puhastes tööriietes ja spetsvahenditega meie majas. Eriti sümpaatselt mõjusid sinised haiglasussid, mida vahetati iga korteri ukse taga. Olime ju nõuka-aegadel harjunud, et pärast torulukksepa lahkumist tuli pesta ja kraapida mitu tundi. Mina pidin tagama juurdepääsu kogu majale – kõikidesse korteritesse, pööningule, keldrisse, äripinnale jne. Tõrje efektiivsuse tagamiseks tuli geeli (lõhnata, ilmselt ka mitte mürgine, sest majaelanikel kaebusi ei olnud) tilgutada kõikides korterites ja ruumides.
Kuna 3 aastat tagasi korteriühistut meil veel polnud, korjasin tasu tõrje eest kõigilt omanikelt sularahas. Firmalt sain tasumisel vastu arve ja kviitungi. Paberimajandusest veel seda, et oli see tõepoolest korrektne – sõlmiti leping, minu arupärimistele vastati kirjalikult ja põhjalikult, samuti saadeti tõrjevahendit tutvustavad materjalid. Oli näha, et tegemist on korraliku firmaga.
Oma jutu lõpetuseks – jäin firmaga Kahjurite Tõrje OÜ väga rahule ja julgen seda soovitada ka teistele abivajajatele/kahtlejatele. Ja mis peamine – 3 aastat on tõrjest möödas ja välja ilmunud nad enam pole. Siinkohal peaksin vist kolm korda üle vasaku õla sülitama.

Meie majas jäid prussakatõrjega rahule kõik elanikud, kuna ainult pärast Teie poolt tehtud tõrjet on nad kadunud.

Meie majas jäid prussakatõrjega rahule kõik elanikud, kuna ainult pärast Teie poolt tehtud tõrjet on nad kadunud. Loodame, et prussakad ei ilmu veel kaua meie majja.
Meeldis, kuidas Te tutvustasite oma firmat – info jõudis iga korteriomanikuni, kuidas tõrjet läbi viiakse.
Elanike poolt kuulsin ainult positiivset ja kiitvat arvamust, kuna igaüks üksinda tõrjet tehes ei saavutanud vajalikku resultaati. Hiljem öeldi mulle – hea, et tegime tõrjet terves majas.
Geeli kohta ei saa öelda mitte midagi halba, kuna see ei häiri mitte kedagi.
Meeskonna töö laabus meie maja juures küll hästi ja kiiresti – mehed oskavad töötada ja ka inimestega suhelda. Asjaajamine oli ka täpne ja korrektne, määratud tähtajal oli töö tehtud.
Mina olen Teid Pärnus reklaaminud KÜ ümarlaudade nõupidamistel ja andnud ka Teie firma kontaktandmeid.

Meie maja ei ole tänusõnadega Teie firma arvel kitsi.

Meie maja ei ole tänusõnadega Teie firma arvel kitsi. Meil ei ole “koduloomi” enam näha olnud. Samuti on mulle helistatud ja Teie firma töö kvaliteedi osas küsimusi esitatud. Olen kiitnud.
Koostöö Teiega sujus algusest peale hästi, plaanipärasest ja viivitusteta. Nagu lubasite, nii ka tegite! Tõrjemeeskond oli asjalik ja sõbralik ning inimesed seda enam rahul, et ei pidanud “mööbeldama”, et ei olnud mingit haisu ega pidanud kuhugi ära minema ja tõrje ise võttis vähe aega.
Kui kaua selle geeli efekt kestab? Kaks aastat on möödas, kas peab hakkama uuesti tõrjet teostama? Praegult küll prussakate liikumist näha ei ole ja naabritelt pole ka kuulnud.
Kahjurite Tõrje OÜ vastus esitatud küsimusele: 
Prussakate taasilmumisest majas. Suurem osa elanikest ei remondi korterit ja ei vaheta mööblit aastate vältel. Nendes oludes säilib ja toimib geel aastaid. Juhuslikult majja sattunud prussakad ja ka vaaraosipelgad leiavad selle üles, toituvad ja hukkuvad enne, kui jõuavad paljuneda. Korteriühistu juhatus peab aga nüüd tähelepanu pöörama riskigrupile – asotsiaalid (ei hooli), puudega inimesed (ei mõista), ka paljulapselised (ei jõua) ning madala sissetulekuga pensionärid (ei hooma). Nendesse korteritesse võivad sattuda meie kogemuste põhjal ka parasiitputukad – lutikad ja rotikirbud. Kuid õigeaegselt teostatud tõrje lahendab nüüd juba probleemi lokaalselt.

Ma tõesti soovitan seda toodet kasutada

Suured tänud geeli eest, see toimis kiiresti. Panin eile õhtul selle vaablaste pesa sissekäigu ava ette ja hommikuks oli vaikus majas. Teibitasin 3 rehavart kokku, rull otsa ja nii lihtne see oligi. Ma tõesti soovitan seda toodet kasutada, proovisin eelnevalt aerosooli, aga kuna pesa näha ei olnud, siis see oli mõttetu tegevus ja raha raiskamine; vestlesin ka firmadega, kes teevad tõrjet pritsiga – nemad garantiid ei andnud, kuna pesa näha pole ja väidetavalt on vaja mürk lasta otse pesasse.

Anu

Pilt “pidusöögist”

Minu maja katuse alla on ka sel aastal eluaseme leidnud vapsikud. Eelmisel aastal olid mul samad tüütud naabrid. Siis sain abi Teie käest saadud tõrjegeelist. Kandsin selle sissekäigu ümber ja see pere suri välja. Kas oleks veel võimalik tõrjegeeli Teie käest saada, eelmisel aastal käisin ise Tallinnas, aga lähiajal ei ole linna asja. Maja asub Lääne-Virumaal. Lisan ka pildi eelmise aasta „pidusöögist“.

Tervitades Tavo

vapsikute tõrje

Geel toimib jälle

Mesilased meie põranda alt likvideeritud. Kinnitus, et Teie geel toimib – jälle olemas. Nagu eelmise pesaga. Lasin mingi osa vundamendile ja puidust klotsile paar kolm pikiniret, asetasin siis klotsi natuke kaldu sinna, kust mesilased sisse käisid, see oli esmaspäeva õhtul, eile helistasin maale – olevat vaikne.
Ootan siis arvet. Ülari

Järgmiste herilasteni!

Herilaste invasioon meie Wismari tänava katusekabris sai tänu tõrjegeelile kiire lõpu.
Pärast seda, kui olime herilaste pesa välisukse ümbruse geeliga kokku rullinud ja ohutus kauguses hommikukohvi nautisime, märkasime, et need ei olnud meie elamise ainsad kutsumata külalised. Ka verandal seina sees toimus aktiivne sagimine, mida me polnud võitluses lastetoa lae peal elava “pundiga” märganud. Plaanisin Teile järgmisel päeval uuesti helistada, et geeli juurde hankida, aqa mõtlesin, et tühja kah! “Pargime” selle kasutatud geelise rulli (mis oli veel üsna geeline) juba praegu lennuava ette – no et herilased saaksid juba täna degusteerima hakata ja homme korraliku einet maiustades on maitse siis juba tuttav. Järgmisel päeval oli mul hommikupoolikul palju tegemist ja kui ma pärastlõunal olukorda kontrollima läksin, plaaniga Teile uuesti helistama hakata, selgus et herilasi ei lenda enam. Ka teises pesas oli vaikus. Kontrollisime täna hommikul uuesti. Vaikus! Teist portsu ei läinudki vaja.
Aitäh abi eest!
Soovitan kindlasti tõrjegeeli kõikidele oma tuttavatele. Töö kiire ja korralik!
Järgmiste herilasteni!

Tuuli

Niisugune pilt

20150730_111938

Eelmisel aastal sai soetatud endale maakodu, mille juurde kuulus ka vana palkidest ehitatud saun. Õige pea selgus, et sauna ühes seinas elavad mesilased. Kuna meie oma tegemistega mesilasi väga ei häirinud ja nemad meid ka mitte, siis elasime rahumeelselt koos edasi. Sellel aastal aga olukord muutus. Mesilased olid oluliselt kasvatanud oma peret ning tundus, et ka teised mesilased tunnevad meie sauna seinte vastu huvi. Ei saa ka märkimata jätta, et mesilased olid hulka agressiivsemad, kui eelmine aasta. Olukord läks lõpuks nii hulluks, et sauna sissepääsemine ilma nõelata saamata oli suhteliselt võimatu ning nad tungisid juba ka sauna. Väikeste laste vanematena ei jäänudki muud üle, kui hakata otsima erinevaid võimalusi mesilastest lahti saamiseks. Peatselt sai selgeks, et on kaks võimalust – esiteks kas otsida mõni mesinik, kes seina lahti võtab ja mesilased ära viib või siis proovida neist muul moel lahti saada. Seina sellises ulatuses lahti võtmine polnud sellel hetkel mõeldav ning olles saanud mitu päeva järjest 2-3 kolma sutsakat päevas, sai otsustatud, et kõigi heaolu huvides (v.a. mesilased muidugi) tuleb sellest mesilasperest lahti saada. Otsides internetist erinevaid võimalusi, leidsin, et erinevad aerosool mürgid ei tööta tõhusalt, aga Kahjurite Tõrje OÜ kodulehelt leidsin teistsuguse võimaluse vastava geeli näol. Sain Gaiari käest nii geeli kui asjakohased juhised ning asusin tegutsema. Peale esimest geeli kandmist mesilaste pesa ava juurde, hakkasid mesilased kohe innukalt seda sööma. Järgmisel päeval oli mesilaste aktiivsus oluliselt vähenenud, kuid siiski käis regulaarne pesasse sisse ja välja lend. Seega kandsin seinale veel ülejäänud geeli ja ülejärgmisel päeval, kui tagasi tulin, oli vaikus majas. Seega geeli kulus küll ohtralt, aga oli väga mõjus ning enam ei pea kartma ja lapsed saavad rahulikumalt ringi joosta. Küll aga tuli lõpuks ühest otsast sein seestpoolt lahti võtta, kuna nagu Gaiar oli hoiatanud, hakkab seina sees olev mesi halba lõhna ajama ning tuleb välja võtta. Igatahes tänud Gaiarile asjakohase abi eest!

Tervitades Andri

Seda kassid ostaksid

KT: Tere! Kas jäite tulemusega rahule? Kui Teil on tekkinud vahepeal küsimusi, vastame hea meelega. Lugupidamisega Kahjurite Tõrje OÜ

G: Tundub, et mõjus. Kas saatsite arve mail’ile? T. Gert

KT: Kui kinnitate, et jäite tulemusega rahule, saadame 🙂

G: Jah. Kui putukad jälle liiga teevad, siis ostaks kindlasti veel seda kraami 🙂

KT: 🙂

Ja nii lihtne see oligi

Tere,

suhtlesime teiega äsja telefonis herilaste teemal. Saadan 3 pilti meie Nõmme kortermaja rõdust.

Meie mure on selles, et geeli määrimiseks ei saa väga kaugele minna. Vahemaa pesaga jääb tublisti alla meetri. Kas lühikese tokiga mürgi määrimine on sama ohutu kui harjavarrega?

herilased

No hirmsasti kardame sutsu saada. Mees on allergik ka 🙂

Kui te ütlete, et naisterahvas saab selle asja nii pesa lähedalt tehtud, siis prooviksime muidugi ise.

Tere!

Juhhei, saimegi herilastest jagu. Saadan meie muljed koos pildiga, te saatke siis arve 😉

Soetasime Nõmmele korteri, mille rõdult avanes mõnus vaade loodusesse. Vaimusilmas juba kujutlesime end päikselisel rõdul peesitamas ja hommikukohvi joomas, kuid siis tegime ebameeldiva avastuse – rõduseinas on suur pragu, kus on end sisse seadnud herilased. Iga kord, kui üritasime rõdule astuda, hakkas pesavalvur kurjalt meie ümber tiirutama. Lõpuks ei julgenud enam isegi pesu kuivama riputada.

Viimases hädas leidsime internetist teie kodulehekülje ja otsustasime tõrjet proovida. Algul mõtlesime tellida tõrjeteenuse, sest polnud erilist isu minna ise pesa torkima. Aga lahke meesterahvas veenis meid telefonis, et tegemist on lihtsa protseduuriga, millega saame kenasti hakkama. Kuna minust sai putukahirm võitu, siis sokutasin ülesande abikaasale, kes riietas end kubujussiks (vt juuresolevalt pildilt). Mürk osutus meeldiva lõhnaga aineks, mida mees siis pesa lennuava ümber määris. Herilased ei saanud isegi vihaseks, kuigi neid oli mürgi pealekandmist uudistamas terve trobikond.

Niisiis, hommikul määrisime mürgi seinale ja läksime paariks tunniks linna muid asju ajama, ise arutades, et noh, homme-ülehomme on heal juhul laibameri rõdupõrandal. Aga kui paari tunni pärast koju  tagasi jõudsime, oli rõdul juba täielik vaikus. Me ei kohanud ühtki herilast – ei elusat ega surnut. Ega ka järgmisel päeval. Ega ülejärgmisel. Neid poleks seal nagu olnudki. Hämmastav! Ja nii lihtne see oligi. Soovitame seda tõrjelahendust kõigile! 🙂

Ketlin