Prussakad ja vaaraosipelgad

OLEME PEATANUD TEENUSTÖÖDE TEOSTAMISE SISERUUMIDES 1. MAINI 2020

Kuid pakume võimalust putukatest vabaneda tulemuslikult ka iseseisvalt – tõrjegeel on süstaldes mugavalt kasutusvalmis ja teostamine lihtne ning eksimisvõimaluseta.

Märgi tellimuses vajaminev kogus ja kaupluse nimetus, kus asub Sulle sobiv pakiautomaat. Päevased tellimused postitame hilisõhtul. Arve saadame emailiga.

Osta tõrjegeeli isetegemiseks

Vaaraosipelgate tõrje oodatud tulemuse tagab tõrjemeetodi valik. Pesavõrgustik kaob mõne päeva jooksul.

Prussakatest vabaned nädala-kahe jooksul.

Geeltõrje teostamine ei sega igapäevast elu- ja töökorraldust. Pole vajadust tühjendada kappe ega liigutada mööblit, tuulutada, lahkuda ega koristada. Toiming on puhas ja tulemus on pikaajaline.

Hinnakiri

Kaasaegses 1-3 toalises korteris tõrje teostamine.

20€ – KORTER – 60g tõrjegeeli süstaldes – baastõrje (ca 100 geelitilka) probleemi algusjärgus.

30€ – KORTER+ – 120g tõrjegeeli (topeltkogus) süstaldes soodushinnaga – juhul, kui olukord on kontrolli alt väljunud. Tõsisema probleemi korral pea meiega nõu.

3 € Omniva või Itella pakiautomaadi saatmiskulu.

Kasutamine: aseta ca 100 geelitilka putukate elutsemiskohtadesse –  avad, praod, vahed, augud, tagused jne. Ka tubades. Toiming võtab aega 20 minutit. Vaata kasutussoovitust ja teiste kogemuskirjeldusi.

NB! Kuniks kortermajas püsib putukaprobleem, tuleks enda korteris pärast baastõrjet aeg-ajalt uuendada, lisada ja värskendada geelitilkade võrgustikku. Omades tõrjegeeli käepärast tagavaraks, hoiad ära uute sissetungivate putukate karistamatu ringiliikumise ja paljunemise.


Lisateave korteriühistu juhatusele ja haldurile

Teenustöö eesmärk on teostada prussakate ja vaaraosipelgate tõrjet ühesuguse kvaliteediga kõikides korterites, mis tagab kortermajas kestva tulemuse aastateks.

Oleme muutnud  tõrje organiseerimise mugavaks ja lihtsaks.

Eelarve

Saadame eelarve ka suulise päringu põhjal. Eraldi koostame eelarve ja lepingud hoones olevatele rendipindadele (kauplused, töökojad, toitlustusasutused). Tasuta pakume tõrjet sihtotstarbelistele ühispindadele – keldrid ja trepikojad.

Tõrjemooduste võrdlustabel

Annab kiire ülevaate kahe tõrjemooduse omaduste ja toimingute erinevustest, mis lihtsustab meetodi valikut antud putukate tõrjel.

Elanike teavitamine KÜ juhatuse poolt:

Omalt poolt palume teha KÜ juhatuse pöördumise elanike poole, andmaks inimestele kindlustunnet, et tõrje teostamine on KÜ poolt organiseeritud ühistegevus. Näidises on vajalik info nii eesti kui vene keeles. Sõnastust saab muuta oma äranägemist mööda.

Infoleht elanikele

Kui tõrje kuupäev on kooskõlastatud, saadame vastavalt korterite arvule infolehed nii eesti kui vene keeles tõrje toimumise kohta postkastidesse asetamiseks.

Tõrjeaegade kooskõlastamise tabel

teadetetahvlil on abiks elanikel oma aja planeerimiseks tõrjepäeval.

Plaan-aruanne

Jätame pärast tõrjet igasse korterisse plaan-aruande koopia, kus on märgitud kõik seadusega nõutav  tõrje teostamisel seotud tegevuse suhtes.

Tavaliselt piisab korterites ühest tõrjest. Probleemsetest korteritest informeerime juhatust või haldurit konfidentsiaalselt ning teeme tõrjet putukate kadumiseni.

Allkirjade leht

KÜ juhatusele esitame lehed elanike allkirjadega tõrje teostamise kinnituse kohta nende korteris.

Tegevusluba, kutsetunnistus ja biotsiidi ohutusleht

asuvad kodulehel.

Arve

Arve esitame pärast tõrjet tegelikult teostatud tööde kohta.

Tõrje teostamine

Optimaalne aeg tõrje tegemiseks trepikodade kaupa on tööpäevadel 10.00-19.00 vahel.

Tulemusliku tõrje eeldus

Tõrje efektiivsuse ja kvaliteedi tagamiseks on vaja täita ainult üks tingimus – meie töötajad peavad saama teha tõrjet kõikides korterites. Tuleb välistada, et majas püsib võimalik saastunud korter. Tõrje organiseerimisest on parem loobuda, kui suur osa majaelanikest ei soovi tõrjet ja ka korteriühistu juhatusel ei õnnestu elanikke ümber veenda.

Garantii

Vaaraosipelgate ja prussakate tõrje garantii 2 aastat. Garantii eelduseks on see, et korterelamutes on tehtud tõrje kõikides korterites, vältimaks saastekollete sisse jäämist. Kui tõrje käigus ilmneb putukatega eriti saastunud kortereid, siis teeme tasuta lisatõrjet kuni probleemi kadumiseni. Kui 3 kuud pärast tõrjet peaks esinema putukaid, teeme järeltõrje tasuta.

Tõrjest keeldumise põhjused

 • Vanemad inimesed ei näe hästi väikeseid putukaid.
 • Putukate probleemile ei pöörata tähelepanu.
 • Mõned elanikud on harva ja vähe kodus.
 • Pole aega.
 • Mõned elanikud on harjunud putukatega.
 • Mõned tahaksid tõrjet aga on arvamusel, et putukatest nagunii lahti ei saa.
 • Mõned tõrjuvad ise, kuid sellega pigem soodustavad putukate levimist kogu majas.
 • Mõnel on korter ainult kui kinnisvara – mida odavamad kulud, seda suurem tulu.
 • Vanemal põlvkonnal on ebameeldiv kogemus tõrjest nagu seda tehti varem.
 • Mõnes korteris võib-olla tõesti ei ole putukaid. Siiski on vaja üldist tõrjet, et vältida kollete jäämist. Tihti on elanikud tunnistanud, et avastasid pärast tõrjet surnud putukaid ka n-ö puhastes korterites.
 • Inimesed häbenevad, et neil on putukad korteris ja tihti keelduvad sellepärast tõrjest.
 • Rahaline väljaminek.
 • Inimesed ei taha tõrjeks ettevalmistustöid ja järelkoristust teha. Meie tööst ei jää räpakaid jälgi. Kahjuritõrjujad kannavad puhast riietust ja jalatsikatteid. Tõrje tegemine võtab aega 10-15 minutit ning ei sega tavapärast elukorraldust.
 • Kardetakse võõraid inimesi korterisse lasta. Sel juhul soovitame, et juhatuse liige või mõni naaber on koos meie töötajaga, et pakkuda turvatunnet.

Põhjused, miks putukad taas ilmuvad

 • Majas on korter, mille omanik ei võimaldanud mingil põhjusel (ei olnud kodus, keeldumine) teha tõrjet. Selles korteris saavad putukad karistamatult paljuneda.
 • Majja on kolinud elanikud putukatega saastunud korterist.

Nendel juhtudel saab tekkinud olukorra taas kontrolli alla juba lihtsalt ning kiiresti.

Teistes korterites pole vaja aastaid tõrjet teha. Kui sinna satubki putukas, siis hukkub paari päeva jooksul.

Kui oleme kooskõlastanud töö toimumise kuupäeva, täidame dokumentides vajalikud andmed ning saadame need Teile edasi.


 

Telli või pea nõu 56704814:

Hinnangud ja kogemused

Kõigile kellel probleem kahjuritega, siis ärge häbenege ja teadke, et sellele on lahendus.

Olen lapsevanem ja elan kahetoalises korteris, ning juba sissekolimisest saati (u. 2 aastat) olin hädas vaaraosipelgatega. Nad tegid pesa pea iganädal triikraua sisse, inhalaatori sisse ja kõige vastikum oli tihtipeale leida pesasid lapse mähkmete vahelt, mis kapist võtsin. Ühesõnaga oli olukord üsna nukker ja igapäevaelu muserdav. Suurest soovist neist vabaneda proovisin erinevaid poes müüdavaid majakesi ja isegi topshopist seda pistikusse topitavat asjadust. Kuid tulutult. Ühel päeval hakkasin googeldama ja otsisin kahjuritõrjega tegelevaid ettevõtteid. Seega leidsin teie ettevõtte ja otsustasin helistada.

Juba nädal hiljem sain postiteel kätte vastava geeli. Eelnevalt olin kasutusjuhendi hoolikalt läbi lugenud ja oma peas tegevusplaani valmis haudunud. Kõik tundus selge ja loogiline ja asusingi geelitilgakestega oma elamisse võrgustiku looma. Ja nii uskumatu kui see ka polnud, siis juba järgmise päeva hommikuks olid põhilisemad rajad seintelt kadunud. Olin hämmingus ja järgnev nädal leidsin üha rohkem surnuid sipelgaid ja nende pesasid. Praeguseks hetkeks olen sipelgatest õudusunenägusid ainult näinud ja möödas on hetkel 3 kuud.
Olen südamest tänulik, et saan elada puhtamat ja tervislikumat elu.

Korterelamus teostati 2007. aastal vaaraosipelgate tõrje. Hinnapakkumisega koos edastati põhjalik materjal selgitustega, milliseid vahendeid kasutatakse, kuidas tööd teostatakse ja kuidas käib arveldus korterite osas. Leping ja informatsioon korteriomanikele tõrje teostamise kohta oli koostatud tõrje teostaja poolt nii eesti kui ka vene keeles ning igati  asjatundlikult ja korrektselt.
Tõrjet teostavad töötajad pidasid kinni eelnevalt kokku lepitud aegadest, mille osas näidati üles vastutulelikust ja paindlikust. Töö teostati kiiresti ning korteriomanike igapäevaseid toimetusi ei häiritud.
Geeltõrje teostamisel ei olnud korterites lõhna ning ei rikutud ega määritud korteri viimistlust ning mööblit.
Tõrje teostamise järel kadusid elamust vaaraosipelgad täielikult.
Sama kirjeldust saab kasutada ka teise maja prussakatõrje kohta.

75-korteriga majas Paides oli kolmes trepikojas probleeme vaaraosipelgatega. Aastaid olid elanikud oma muret ise püüdnud lahendada ostes poest erinevaid putukamürke. See oli raha raiskamine, sest putukaid see ei hävitanud. Probleemist räägiti lõpuks avalikult ühistu koosolekul ja otsustati kasutada professionaalidele mõeldud vahendeid. Kuna kõik inimesed ei olnud nõus võõraid inimesi oma korterisse laskma, teostas iga elanik oma korteris tõrje ise. Iga korteriomanik ostis vastavalt korteri suurusele õige koguse mürki ning sai kaasa tööde teostamiseks täpse juhendi. Sipelgad kadusid vähem kui nädalaga ning pole tagasi ilmunud mitme aasta jooksul.

Lubasin Teile vaaraosipelgate tõrjegeeli tulemustest teada anda.
Mul ausalt puuduvad sõnad, sest olen Teile nii väga tänulik! Probleem, millega me olime üle kahe aasta hädas, on nüüdseks läbi.
Tõrjegeeli sain kätte 5 juulil. Kuna me tegime samal ajal ka suurpuhastust, siis geeli panime täpselt õpetuse järgi 9 juuli õhtul. Umbes 15 juulil nägin viimast vaaraosipelgat paanikas seina peal jooksmas. Rohkem neid mitte kuskil näinud ei ole. Ausalt ma ei suuda seda siiamaani uskuda. Olin kindel, et nende vastu ei aita miski, kuid tänu Teie kodulehele otsustasin Teie geeli proovida.
Poeg alustab see aasta kooliteed ja olin nii mures, et tema asjade vahel jooksevad sipelgad. Tänu Teile ei pea ei selle ega millegi muu pärast, mis sipelgatega kaasnes, enam muretsema.
Ja seda kõike nii vähese raha eest, uskumatu!
Nii igaks juhuks kordan tõrjet uuesti umbes poole aasta pärast, loomulikult Teie geeliga. Ma ise arvan, et nii kaks korda aastas oleks mõistlik seda teha.

Aitäh, aitäh, aitäh!

Aastaid tagasi ostsin  geeli prussakatele ja tõesti – nii head kraami pole minu silmad veel näinud. Korter on seni puhas, tegin majaelanikele ka kingituse ja kinkisin mõned süstlad edasi, lisaks tupsutasin prügimaja hoolikalt vahendiga üle ja nüüd pole prussakatest kippu ega kõppu.

Eelmine suvi tellisin Teilt vaaraosipelgate tõrjegeeli. Kui ennem talusime aastaid vaaraosipelgaid, siis Teie geel tegi puhta töö. Ja siiamaani pole neist märkigi! Super, super! 

Kuna teeme taaskord kodus suurt suvekoristust, siis sooviksin igaks juhuks uuesti tõrjet teha. Sipelgaid küll pole kuid parem karta kui kahetseda. 

Korter 52m2 ja paluksin arvet selle – vaaraosipelgad 20 € – ca 100 geelitilga asetamiseks korteri kohta.

Olen Teile väga tänulik!

Teie firma käis tegemas prussakatõrjet. Meie pole enam ühtegi prussakat oma korteris ringi sibamas näinud. Kohe uskumatu! Ma olen Teile väga tänulik! Soovitaksin kohe kõigile tuttavatele, kel on prussakatega probleeme.

Meie majas tehti sipelgatõrjet aasta tagasi, 2007.a. veebruaris. Meie korterid on siiani puhtad. See geelitõrje on väga mugav. Brigaad tuli kohale kokkulepitud ajal. Õhtu jooksul tehti tõrje väga korrektselt, mis rahuldas kõiki elanikke, isegi neid, kes alguses olid üldse selle vastu. Täname firmat.

Meeldis, kuidas tutvustasite firmat, info oli väga põhjalik, tõrjega ei kaasnenud lisaprobleeme ning töö tehti korralikult. Vaatamata kaugusele oli brigaad täpselt kokkulepitud kellaajal kohal.
Geeli kohta saab öelda – tõhus, toimib. Pole tänase seisuga prussakaid rohkem näinud, ka korteris, kus asus kolle.
Kõikidele kahtlejatele – kui vaja valida, kas geel või pritsida, soovitan geeli.

Küllap on igal majal jutustada oma putukalugu sellest, kuidas või mis viisil on lahti saadud soovimatutest külalistest.
Meie majas (korterelamu Tallinna kesklinnas) algas vaaraosipelgate invasioon u. 7 aastat tagasi. See oli aeg, mil lihtsurelikel oli tekkinud rohkem rahalisi vahendeid, et kortereid ümber ehitada ja remontida. Kas siis koos intensiivse ehitustegevusega või mõnel muul müstilisel põhjusel, aga kohal nad olid – suveperioodidel vilkama liikumisega, talvel vähem. Nagu haigustega ikka, proovitakse esialgu hakkama saada koduste vahenditega – spetsiaalsed „majakesed”, mingid kindlad segud, pihustatavad preparaadid jne. Mingid tõrjevahendid ei aidanud ning negatiivsed emotsioonid aina kogunesid.
Kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem. Peale mitut aastat kestnud tulutut võitlust lugesin juhuslikult ajalehest (oli vist Eesti Päevaleht) artiklit kahest putukatõrjega tegelevast firmast. Jutt käis vaaraosipelgate ja mingi uue geeli ümber. Ja kuna kõige adekvaatsemaid ja arukamaid vastuseid minu küsimustele anti firmast Kahjurite Tõrje OÜ – valisin selle.
Meie koostööd hindan positiivseks kogemuseks. Kokkulepitud ajal olid 2 firma töötajat puhastes tööriietes ja spetsvahenditega meie majas. Eriti sümpaatselt mõjusid sinised haiglasussid, mida vahetati iga korteri ukse taga. Olime ju nõuka-aegadel harjunud, et pärast torulukksepa lahkumist tuli pesta ja kraapida mitu tundi. Mina pidin tagama juurdepääsu kogu majale – kõikidesse korteritesse, pööningule, keldrisse, äripinnale jne. Tõrje efektiivsuse tagamiseks tuli geeli (lõhnata, ilmselt ka mitte mürgine, sest majaelanikel kaebusi ei olnud) tilgutada kõikides korterites ja ruumides.
Kuna 3 aastat tagasi korteriühistut meil veel polnud, korjasin tasu tõrje eest kõigilt omanikelt sularahas. Firmalt sain tasumisel vastu arve ja kviitungi. Paberimajandusest veel seda, et oli see tõepoolest korrektne – sõlmiti leping, minu arupärimistele vastati kirjalikult ja põhjalikult, samuti saadeti tõrjevahendit tutvustavad materjalid. Oli näha, et tegemist on korraliku firmaga.
Oma jutu lõpetuseks – jäin firmaga Kahjurite Tõrje OÜ väga rahule ja julgen seda soovitada ka teistele abivajajatele/kahtlejatele. Ja mis peamine – 3 aastat on tõrjest möödas ja välja ilmunud nad enam pole. Siinkohal peaksin vist kolm korda üle vasaku õla sülitama.

Meie majas jäid prussakatõrjega rahule kõik elanikud, kuna ainult pärast Teie poolt tehtud tõrjet on nad kadunud. Loodame, et prussakad ei ilmu veel kaua meie majja.
Meeldis, kuidas Te tutvustasite oma firmat – info jõudis iga korteriomanikuni, kuidas tõrjet läbi viiakse.
Elanike poolt kuulsin ainult positiivset ja kiitvat arvamust, kuna igaüks üksinda tõrjet tehes ei saavutanud vajalikku resultaati. Hiljem öeldi mulle – hea, et tegime tõrjet terves majas.
Geeli kohta ei saa öelda mitte midagi halba, kuna see ei häiri mitte kedagi.
Meeskonna töö laabus meie maja juures küll hästi ja kiiresti – mehed oskavad töötada ja ka inimestega suhelda. Asjaajamine oli ka täpne ja korrektne, määratud tähtajal oli töö tehtud.
Mina olen Teid Pärnus reklaaminud KÜ ümarlaudade nõupidamistel ja andnud ka Teie firma kontaktandmeid.

Meie maja ei ole tänusõnadega Teie firma arvel kitsi. Meil ei ole “koduloomi” enam näha olnud. Samuti on mulle mujalt helistatud ja Teie firma töö kvaliteedi osas küsimusi esitatud. Olen kiitnud.
Koostöö Teiega sujus algusest peale hästi, plaanipärasest ja viivitusteta. Nagu lubasite, nii ka tegite! Tõrjemeeskond oli asjalik ja sõbralik ning inimesed seda enam rahul, et ei pidanud “mööbeldama”, et ei olnud mingit haisu ega pidanud kuhugi ära minema ja tõrje ise võttis vähe aega.

Suur aitäh Kahjurite Tõrjele ühe elu parima teeninduskogemuse eest J! Seda alates esimesest telefonikontaktist kuni lubatud lõpptulemuseni. Teie võlugeel on prussakatõrjes lihtsalt konkurentsitu ja toimib isegi kortermajas, kus ilmselgelt ei ole sa sissetungijatega üksi. Soovitan teid nii naabritele kui kõigile teistele, kel sama mure.

Tänan Teid hea nõustamise ja efektiivse prussakatõrje vahendi eest. Igal võimalusel soovitan Teid ka teistele abi vajajatele.

Tahan teid tänada selle super geeli eest. Võitlesime kaua ja tulutult prussakatega. Nüüd oleme neist lahti. Veelkord suured tänud ja kindlasti soovitan teid oma tuttavatele, kel on sama mure.