Prussakate tõrje geeliga

Üldist

Tõrjegeeli kasutamine ei sega elukorraldust ning ka ettevalmistust ja järelkoristust pole vaja teha. Ei pea kodust lahkuma, koduloomi ära viima ega ruume tuulutama. Geel on märkamatult läbipaistev ja ei riku ega määri põrandaid, tapeeti ega sisustust. Tõrjegeel ei ärrita nahka, ei sisaldu sissehingatavas õhus ega oma lõhna. Sel põhjusel ei meelita see putukaid ligi ega peleta eemale, vaid on neile meelepärane ainult maitseaistingute kaudu. Tõrjegeeli kasutamisel hukkuvad olemasolevad prussakad paari nädala jooksul.

Teostamine

Kõige kindlam ja ka lihtsam on luua korteris geelitilkadest võrgustik, et putukad leiaksid selle kergesti ja kiiresti üles. Keskmise korteri jaoks tuleb arvestada 2 süstlatäie geeliga ca 100 tilga asetamiseks. Kui putukaid on palju, arvesta topelttööga ja pikema tulemusajaga.

Geelitilgad asetatakse kõikvõimalikesse avadesse, pragudesse, aukudesse, vahedesse, liikumisteedele, paljunemis- ja elutsemispaikadesse, esmastesse saastumiskohtadesse ning toitumiskohtasse. Prussakate tõrjegeeli on võimalik tilga või täpi kujul hõlpsasti asetada kõikvõimalikesse kohtadesse.

Kohtade jaoks, kuhu on keeruline süstlaga ulatuda, tehakse väikesed mürksöödaasemed. Selleks kasutatakse 4-5 cm joogikõrre juppe, kuhu pigistatakse 1 cm jagu geeli ning viskatakse/lükatakse need soovitud kohta.

Geelitilkade tihedus perimeetril:

  • köögis ja vannitoas põrandaliistule või -äärde iga 0,5-1 meetri järel;
  • teistes ruumides põrandaliistule või -äärde iga 2-3 meetri järel.

Geelitilkade põhilised asetuskohad:

  • põrandaliistude vahed ning praod ja toauste piirdelauad;
  • kappide uksehinged nii köögis kui toas;
  • valamukapp ja selle ümbrus;
  • kodumasinate, pesumasina, külmiku ja soojaveeboileri õhutusavad;
  • elektroonikaseadmete õhutusavad;
  • raamaturiiulid, kirjutuslauad, pesu- ja riietekapid ning puhvetid;
  • samuti ka lae all olevatesse ohukohtadesse: lahti tulnud tapeet, õhutusavade ümbrus, kardinapuude kinnitused, radiaatorite ümbrus, aknalauad.

Erilist tähelepanu pööratakse kõrgema temperatuuriga kohtadele nagu näiteks soojavee- ja küttetorustiku ümbrus. Samuti peaks üle kontrollima kuivainetekarbid, kasutatud kilekotid, kõikvõimalikud pakendid, karbid, kastid, sahtlid. 

Mida lähemal asub tõrjegeel prussakate elutsemiskohtadele, seda kiiremini ja kindlamalt nad hävivad.

Hea teada

Korteris paigaldatud tõrjegeeli tilgad on putukatele atraktiivsed 1-3 kuu vältel, sõltuvalt asetuskohast. Selle aja jooksul on olemasolevad putukad hukkunud.

Korrusmajas elades on tõenäoline, et naaberkorteritest võivad tulla uued putukad. Vajaduse korral uuendatakse geelitilkade võrgustikku.