Vapsikutõrje

Edastan oma kogemuse vapsikutõrje osas.

P.S. Vapsikud ei ole tagasi tulnud

Tere.

Valmistume sõjaks… vapsikutega… töövahendid ja riietus….

Tuli välja, et me pole ainsad, kes me maamajas elavad… katuse alla oli üks korralik seltskond herilasi kolinud.. krabistasid teised ja magada ei lasknud. Ühel hetkel oli toas megasuur vapsik, nimetagem teda härra Elevandiks. Maja ümber lendas ka igasugu herilasi ringi. Katust lammutama ei tahaks hakata, ka seestpoolt mitte; aerosooliga vist liiga sügavale ei lähe; mida teha? Nuhkisin internetist ja leidsin mitu tõrjefirmat, suhtlesin neist paariga. Lõpuks jäi toru otsa tore härra Gaiar Zarip Kahjurite Tõrje OÜ’st. Kuna endal julgust ei olnud ise tõrjet teha, maja aga Tallinnast liiga kaugel ja läheks finantsiliselt kalliks, saatis Gaiar lahkelt jutukesi teiste kogemustest… loetud läbi, otsus tehtud: saan ise hakkama! Järgmisel päeval sain süstlad ja maalrirulli. Kuna tüübid elutsesid katuseharja all ja ligi sai aknast, siis soovitati ikka paksult riidesse panna, prillid ette, rätik suu ette, kindad kätte, et kui rull teiba otsa panna ja geeli nende pesa avause juurde määrida, ei peaks nõelamist kartma ja kui tüübid ka ärrituvad ja minu poole lendavad, võib rahuliku südamega edasi mässata, ja keegi hoidku ka mind kinni, et alla ei kukuks.

Õhtul sai siis majja mindud, lasin taskulambiga pesa peale, paar tigedat härrat lendas kohe välja… tüübid katuse all said vist aru, et pikka pidu neil pole: krabistasid hüsteeriliselt katuse sees ja koputasid aknale. Vahtisin mitmega tõtt, jubedad lõustad ikkagi – mingi väikese sõrme pikkused tegelased, aken jäi suletuks kogu ööks. Väike hirm oli, aga kõrvus kumasid tõrjefirma sõnad: „tuppa nad niikaua ei tule, kuni te nende lendamise avasid kinni ei pane“.

Kuidas vapsikutõrje toimus

Kuna aken oli suht pesa kõrval, siis ei julgenud sealt läheneda. Katusehari aga oli ca 6-7m kõrgusel… Ei midagi, tuli rull mingi teiba otsa saada.. mida pole: teivas L … Olemas aga oli paar harja ja toru, harjad otsast ja pliiatsid, kudumisvardad, oksad, metallvaiad kahe toru, varre ühenduskoha ümber ja maalri jm teibiga tihedalt ümbert kinni, et kõik paremini koos püsiks, sai varte ühenduskohtade ümber pliiatsite jm alla ka üks paberrätik mähitud… sedasi sai ühendatud 4 harja vart.

Nüüd riietus: algul läks näo ette rätik, aga kuna see suht õhuke, läks pea ümber veel üks õhem kampsun (kaitsvat materjali rohkem), selga talvejope, ette suusaprillid ja kätte suusakindad. Rullik varre otsa ja minekule. Mainigem: õues oli sooja ca 32 kraadi. Rullisin siis mögina nende pesa juurde, mitu tegelast lendas välja, tahtsin põgeneda, aga tuli meelde, et olen paksult riides ja äkilisi liigutusi ei tohi teha.. jätkasin oma tegevust, nii paar korda… tüübid tülitama ei tulnud ja hakkasidki maiustama.. järgmisel ööl oli vaikus!!! Ja rohkem kedagi ringi seal akna taga lendamas ei näinud!!

Aitäh!
Reet Harjumaalt